POLSKI REJESTR CZYSTSZEJ PRODUKCJI
I ODPOWIEDZIALNEJ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI
Certyfikaty Polskiego Rejestru CP i OP 2022 - wręczone! 2 grudnia, podczas konferencji w Ministerstwie Klimatu i Środowiska. Dowiedz się więcej...
23 listopada 2022 r. odbyło się kolejne posiedzenie Kapituły Polskiego Rejestru Czystszej Produkcji i Odpowiedzialnej Przedsiębiorczości. Dowiedz się więcej...
Instytucje wpisane do Rejestru - po posiedzeniu Kapituły w dniu 23 listopada 2022 r.

AKTUALNOŚCI

2022-12-06

Certyfikaty Polskiego Rejestru CP i OP 2022 - wręczone!

2 grudnia 2022 r., w Ministerstwie Klimatu i Środowiska, podczas konferencji "W kierunku Gospodarki o Obiegu Zamkniętym, z wykorzystaniem doświadczeń Czystszej Produkcji i EMAS", Pani Minister Małgorzata Golińska - Przewodnicząca Kapituły Rejestru, wręczyła certyfikaty potwierdzające wpis do Polskiego Rejestru CP i OP, w obecności przedstawicieli GIOŚ, NFOŚiGW oraz Stowarzyszenia Polski Ruch Czystszej Produkcji.
więcej
2022-11-26

Posiedzenie Kapituły PRCPiOP 23 listopada 2022

23 listopada 2022 r. odbyło się kolejne posiedzenie Kapituły Polskiego Rejestru Czystszej Produkcji i Odpowiedzialnej Przedsiębiorczości.
więcej
2022-07-22

Patronat MRiT nad kolejną edycją Polskiego Rejestru CP i OP

Miło nam poinformować, że Ministerstwo Rozwoju i Technologii objęło honorowy patronat nad kolejną edycją Polskiego Rejestru Czystszej Produkcji i Odpowiedzialnej Przedsiębiorczości.
więcej
2022-05-06

Kolejne posiedzenie Kapituły Rejestru - 6 maja 2022 r. (on-line)

6 maja 2022 r. odbyło się kolejne posiedzenie Kapituły Polskiego Rejestru CP i OP.
więcej
2021-05-26

Posiedzenie Kapituły Rejestru - pierwszy raz on-line (25 maja 2021 r.)

25 maja br. odbyło się kolejne posiedzenie Kapituły Polskiego Rejestru Czystszej Produkcji i Odpowiedzialnej Przedsiębiorczości. Spotkanie poprowadziła nowo powołana Przewodnicząca Kapituły Rejestru – Pani Małgorzata Golińska, Sekretarz Stanu w MKiŚ. Tym razem Kapitułą po raz pierwszy obradowała w trybie on-line.
więcej
« powrót do listy
Certyfikaty Polskiego Rejestru CP i OP 2022 - wręczone!

Certyfikaty Polskiego Rejestru CP i OP 2022 - wręczone!

2 grudnia 2022 r. w Ministerstwie Klimatu i Środowiska odbyła się konferencja „W kierunku Gospodarki o Obiegu Zamkniętym, z wykorzystaniem doświadczeń Czystszej Produkcji i EMAS”.

Podczas konferencji podsumowano wyniki kończonego obecnie trzyletniego projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Polski Ruch Czystszej Produkcji z dofinansowaniem ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, zatytułowanego „Kampania edukacyjna na temat zapobiegania zanieczyszczeniom oraz Gospodarki o Obiegu Zamkniętym, z wykorzystaniem doświadczeń Czystszej Produkcji i EMAS” (www.cp.org.pl/goz).

W konferencji wzięła udział m.in. Sekretarz Stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska – Pani Małgorzata Golińska, która, jako przewodnicząca Kapituły Polskiego Rejestru Czystszej Produkcji i Odpowiedzialnej Przedsiębiorczości, wręczyła certyfikaty potwierdzające wpis do ww. rejestru polskim firmom oraz innym instytucjom, które uzyskały wpisy podczas posiedzenia Kapituły w dniu 23 listopada br. Są to firmy realizujące zasady Czystszej Produkcji, czyli strategii ochrony środowiska bazującej na ciągłym zapobieganiu zanieczyszczeniom i marnotrawstwom u źródeł ich powstawania - oraz zamykaniu obiegów materiałowych zgodnie z zasadami GOZ. Wpis do Polskiego Rejestru CP i OP uzyskują firmy i inne instytucje wyróżniające się w zakresie realizacji Czystszej Produkcji (CP), które równocześnie mogą wykazać się szeroko pojętymi działaniami prospołecznymi, wykraczającymi poza sferę ochrony środowiska.

Wspólnie z Panią Minister Małgorzatą Golińską certyfikaty wręczali: zastępca p.o. Głównego Inspektora Ochrony Środowiska - Pan Krzysztof Gołębiewski, wiceprezes NFOŚiGW – Pan Sławomir Mazurek oraz prezes Stowarzyszenia Polski Ruch CP – Pan Michał Cichy.

Konferencja była częścią projektu "Kampania edukacyjna na temat zapobiegania zanieczyszczeniom i Gospodarki o Obiegu Zamkniętym, z wykorzystaniem doświadczeń Czystszej Produkcji i EMAS", realizowanego w latach 2019-2022 przez Stowarzyszenie Polski Ruch Czystszej Produkcji z dofinasowaniem NFOŚiGW

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z tej konferencji oraz wręczenia certyfikatów na stronie https://www.cp.org.pl/2022/12/kamp-goz-konf-2-relacja.html

« powrót do listy